Mleko mamy rządzi – hasło promujące karmienie naturalne {wyniki konkursu z Femaltiker}


Dzisiaj, ostatniego dnia Tygodnia Karmienia Piersią i w Dniu dziecka zapraszam Was na rozwiązanie konkursu na hasło promujące karmienie piersią.

Chciałam podziękować Wam za udział w zabawie.

Składam też swoim najmłodszym odbiorcom mojego bloga najserdeczniejsze życzenia szerokiej drogi mlecznej i  od siebie i sponsora naszego konkursu – Femaltikeru.

logo

IMG_2100

Powyżej na zdjęciu z Ewą z Femaltikeru na evencie #karmięswobodnie w Poznaniu (a w tle moja laktacyjna siostra Hania)

Ten tydzień – Tydzień Promocji Karmienia Piersią – najważniejszy tydzień dla karmienia naturalnego w Polsce, obfitował w spotkania i wydarzenia.

Już niedługo na blogu będzie pełno relacji i zdjęć i w końcu będę mogła wrócić do regularnych wpisów dla Was! Te spotkania, w których miałam zaszczyt uczestniczyć, obfitowały we wzruszenia. Poznałam tyle moich czytelniczek jak nigdy wcześniej. To najlepsza rzecz jaka przytrafiła mi się dzięki blogowaniu – widzę, że to co robię ma sens, za każdym razem kiedy podchodzicie i mówicie „Zobacz to moje maleństwa, dzięki Twojemu wsparciu karmimy się już rok/pół roku/trzy miesiące/dwa lata”.

Dziękuję Wam za to!

Tymczasem wróćmy do konkursu!

 

logo

 

Femaltiker  to suplement diety dla mam karmiących piersią. Oprócz słodu jęczmiennego standaryzowanego na zawartość beta-glukanu także dodatek standaryzowanego ekstraktu z melisy lekarskiej , która działa relaksująco i ułatwia wypływ mleka.

Femaltiker jest oparty na ekstrakcie ze słodu. Oznacza to, że ilość słodu jest skoncentrowana i znacznie wyższa w porównaniu do standardowego słodu browarnianego.  Ponadto technologia otrzymywania słodu zawartego w Femaltiker różni się  od tej stosowanej do słodów browarnianych czy używanych w pieczywie. Słód jęczmienny w komercyjnie dostępnych piwach ma  bardzo niską zawartość beta-glukanu, co jest bezpośrednio związane z wydłużonym czasem słodowania. Słodowanie to proces namoczenia ziarna jęczmienia, w celu pobudzenia do kiełkowania i zapoczątkowania enzymatycznych procesów rozkładających zapasowe białko i cukry, w tym także cennego beta-glukanu. Słód w Femaltiker jest krótko słodowany, aby zachować jak najwięcej aktywnego składnika, pobudzającego laktację- czyli beta-glukanu.  Zawartość beta-gukanu jest standaryzowana, co oznacza, że zawsze w każdej partii znajduje się ta sama ilość tergo polisacharydu.  W celu zapewnienia jak najwyższej jakości produktu oraz bezpieczeństwa, każda partia po wyprodukowaniu jest badana na zawartość bakterii chorobotwórczych, pleśni, grzybów oraz metali ciężkich zgodnie z obowiązującymi Rozporządzeniami dotyczącymi czystości i bezpieczeństwa żywności.

źródło: materiały producenta

MlekoMamyRzadzi_logo_PNG

Nagrody otrzymują:

Femaltiker_cocomilo

Trzy zestawy – nagrody pocieszenia od Femaltiker:

 

 Bielska mama:

Mleko mamy rządzi!!!

Kto tak nie sądzi… ten błądzi!!!

Moniqa: 

Mleko mamy – rekomendowane przez tysiące specjalistów – dzieci

 Justyna:

To nie jest oczywiste- a mleko matki to komórki macierzyste!

Rogal słoń:

Ishara:

Mleko od Mamy!
Bo natury nie da się oszukać.

 

Rogal piesek:

Marta

IMG_0301

Gratulacje! Dziewczyny czekam na wasze adresy do wysyłki!

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

7 komentarzy

 • Marta
  3 czerwca 2015 at 09:41

  Dziękuję bardzo. Córka nie może się doczekać, mam nadzieję, że podzieli się z młodszą 😉 Adres wysłany mailem

  • patijka
   7 czerwca 2015 at 22:43

   Wspaniały wpis 🙂 Hafijka, a co w przypadku kiedy mama pragnęła karmić dziecko tylko swoim mleczkiem do 6 mc, a dziecko z miesiąca na miesiąc co raz mniej przybierało??? Obecnie dziecko trzeba dosłownie namawiać do jedzenia, bo nie chce pić mleczka.Wychodzi nam max 5-6 karmień dziennie i to z wielkim trudem i histeriami.Trafiliśmy po raz kolejny do lekarza i na ważenie.Dziecko przybrało w 3 tyg 200 g.Usłyszałam, ze głodze dziecko i mam zacząć wprowadzać nowe produkty.Zostały zlecone wszelkie badania i okazuje się, ze dziecko ma podwyższony hormon tarczycy, obniżoną kreatyninę i podwyższoną ilość krwinek czerwonych…moje dziecko jest głodzone, a ja mam mleko, którego ono nie chcę i jak tu się nie załamać

  • Marta
   9 czerwca 2015 at 19:07

   Kiedy dziecko mało przybiera na wadze to musi byc jakis powód. Moja córka ma prawie 9 mcy a wazy 6,5kg – ma wadę serca, która wpływa na słabszy przyrost wagi. Gdyby nie echo serca nadal bym słyszała, ze moze mleko mam za chude. Na pewno hafija cos podpowie, a ty trzymaj sie

  • patijka
   10 czerwca 2015 at 14:57

   Dziękuję Martuś, serduszko badane.Zrobiliśmy masę badań..:-\

   Zobaczymy jak to dalej będzie.Mała dostała syropik z żelazem i za 2 tygodnie kolejna kontrola wagi..W 3 dni przybrała 30 g. Poza jedzeniem jest pogodnym dzieckiem.

 • Justyna
  2 czerwca 2015 at 05:14

  Aaaa jak super:) dziekuję:)

 • Iszhara
  1 czerwca 2015 at 19:59

  Ja również dziękuję: -)

 • bialskamama
  1 czerwca 2015 at 19:27

  Dziękuję 🙂

Comments are closed here.