Partacze laktacji


Niezmiennie bawi mnie zalecanie regulowania karmienia niemowlęcia zgodnie z zegarkiem, a już całkowicie śmieszy mnie regulowanie karmień u dzieci mniejszych niż pół roku, czyli tych, które żyją tylko na mleku matki (ale u tych starszych też).

🤱Przykład‼️

▶️ Kiedy latem jest gorąco, a dziecku chce się pić częściej niż zwykle, regulowanie czy ograniczanie karmień w dzień czy w nocy jest nie tylko nieludzkie, ale po prostu niebezpieczne dla dziecka.

🤱Dziwne

🚰💦To spróbujcie sześć godzin w upalny dzień/noc wytrzymać bez picia. Życzę powodzenia.

🌚Trenowanie dzieci do przesypiania nocy jest po prostu biologicznie nienormalne! Dziecko to nie jest robot tylko człowiek, który powinien zaspokajać pragnienie wtedy, kiedy tego potrzebuje, a nie wtedy, kiedy mu się to „ustawi”.

🌚Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma realne problemy ze snem (większość dzieci nie ma problemów, tylko to my nie wiemy, że dzieci nie śpią normalnie przez pierwsze 5–6 lat życia), że za często budzi się w nocy, mimo że karmienie przebiega prawidłowo, skonsultuj się z Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnym, neurologopedą, logopedą wczesnej interwencji, porozmawiaj z dobrym psychologiem, spotkaj się z fizjoterapeutą.
🍝Zwróć uwagę na dietę dziecka: czy zapewniasz odpowiednią podaż🐟 DHA, czy dziecko nie ma problemów z żelazem, czy bilans kalorii i gęstość energetyczna produktów są odpowiednio skomponowane.
🌚A może Twoje dziecko przyszło na świat przez cesarskie cięcie i potrzebuje pracy z fizjoterapeutą, żeby pomóc mu nadrobić brak etapu przeciskania się przez kanał rodny lub ustabilizowania napięcia mięśniowego.
🌚A może dziecko Twoje ma skok rozwojowy, może ma lęki nocne, może ma sny (dzieci nie potrzebują koszmarów, żeby budzić się z płaczem – im wystarczą zwykłe sny i nagłe z nich wybudzenie), może…

🧡A może po prostu chce się przytulić? (Ludzie lubią się przytulać do osób, które kochają)
🧡A może po prostu chce mu się pić? (Ludziom chce się często pić w nocy)
🧡A może jest głodne? (bo tak zasuwało cały dzień po placu zabaw, że zapomniało zjeść i musi dojeść mlekiem)

🤱Jestem wierna jednej z zasad rodzicielstwa bliskości i Wam też ją polecam: strzeż się trenerów dzieci, treserów dzieci, ludzi, którzy chcą nagiąć dziecko do zegarka, tabelki i książki.
Dzieci – niemowlęta w szczególności – nie manipulują. Nie knują, jak utrudnić Ci życie i spanie całej rodzinie, a zostawione same, płaczące, zapamiętają jedną rzecz: „Nie ma co wołać – nikt nie przyjdzie. Jestem sam”.

💙Ustawianie dziecka na godziny, karmienie z zegarkiem w ręku, niekarmienie w nocy mimo wołania dziecka to klęska laktacji – szczególnie w pierwszym roku życia dziecka.

💙 Zegarek to jeden z najgorszych partaczy laktacji!

Życzę Wam, żeby nikt nigdy nie zabraniał Wam napicia się wody, kiedy jesteście spragnione, tylko dlatego że nie wybiła jeszcze pora picia i jedzenia.

korekta: AD VERBA

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

1 komentarz

  • Joanna
    20 stycznia 2020 at 08:53

    Takie zalecenie dostałam w ICZMP. Dziecko miało 5,5msc i wazylo 8,850. Wpisano mu na wypisie otyłość i przekarmienie (byłyśmy z incydentami bezdechow nocnych). Zalecono nie karmic w nocy w ogóle! Oczywiście nie zastosowałam się do zaleceń, bo dla mnie to jest chore. Niech przyjadą do mnie w nocy oszukac dziecko wodą.

skomentuj

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki