O mnie

Na imię mam Agata. Hafija to jedna z wielu wersji tego imienia.
Z wykształcenia jestem specjalistą z zakresu komunikacji społecznej i PR oraz dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią.

Brałam udział w webinarach doszkalających na temat kodeksu WHO i rezolucji WHA organizowanych przez Save the Children z Wielkiej Brytanii.

Hafija.pl to jedyne takie miejsce w polskim internecie. Największe kompendium ej.wiedzy o karmieniu piersią oraz rodzicielstwie.

Skontaktować możesz się ze mną pod adresami: kontakt[at]hafija.pl lub blog[at]hafija.pl

Pisz do mnie po imieniu – jestem Agata!

Jestem współautorką publikacji:

COVID-19 Vaccination Outcomes Among Breastfeeding Women and Their Children – a Pharmacovigilance Survey Research; https://dx.doi.org/10.2139/ssrn.3951382

„Raport Z Badania Zgodności Marketingu Produktów Dla Niemowląt I Małych Dzieci W Polsce Z Międzynarodowym Kodeksem Produktów Zastępujących Mleko Kobiece I Kolejnymi Rezolucjami WHA” Warszawa, 2019 ISBN 978-83-7637-482-6, Warszawski Uniwersytet Medyczny


Obejrzyj mój ostatni wywiad w DDTVN

Prowadzę podcast rodzicielski:

Posłuchaj -> https://youtu.be/tqSaVvwD4kY

Subskrybuj na spotify: https://open.spotify.com/show/2550znqeZNhyzSjqBPI3ZJ

Apple podcast: https://podcasts.apple.com/cv/podcast/hafijaski/id1559576545

 

Otrzymałam nagrodę główną Blog Forum Gdańsk Award 2017 w kategorii Twórca Odpowiedzialny Społecznie

Blog Hafija.pl otrzymał wyróżnienia w konkursie Blog Roku 2014: dla najlepszego bloga parentingowego oraz I wyróżnienie główne.

W 2017 roku otrzymałam wyróżnienie „Mama 10-lecia” magazynu M jak Mama.

W 2022 roku zostałam członkinią Koalicji na rzecz zmian w opiece laktacyjnej w Polsce w stowarzyszeniu Mały Ssak oraz Koalicji na Rzecz Karmienia Piersią przy Polskim Towarzystwie Doradców i Konsultantów Laktacyjnych

Prowadziłam wykład na III konferencji online Polskiego Towarzystwa Doradców i Konsultantów Laktacyjnych

Prowadzę kursy online: https://kursy.hafija.pl/

Warsztaty

Z warsztatami odwiedziłam: regularnie Poznań, kilkukrotnie Warszawę,  Łódź, Tarnowskie Góry, Rzeszów, Kraków, Bydgoszcz, Białystok, Opole, Gliwice, Kielce. Katowice, Rybnik, Szczecin, Suwałki.

Zorganizowałam w 2019 wydarzenie MLE-CON, w którym wzięło udział ponad 200 osób.

Zorganizowałam w 2020 wydarzenie MLE-CON Online, w którym wzięło udział ponad 300 osób.

Zorganizowałam w 2022 wydarzenie MLE-CON Online,z okazji Tygodnia Karmienia Piersią.

fot. Czułości


Biorę udział w pracach ustawodawców nad tematami
dotyczącymi karmienia naturalnego.

W 2017 roku brałam udział w panelu dyskusyjnym podczas Międzynarodowego Tygodnia Szczepień organizowanego przez WHO Polska, GIS, MZ i PZH.

Na początku 2015 roku na zaproszenie przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości w Sejmie RP wzięłam udział w rozmowie na temat naturalnego żywienia niemowląt i reprezentowałam mamy w Polsce. Całe posiedzenie można obejrzeć TUTAJ.

W maju 2015 roku wzięłam udział jako prelegentka w Konferencji: „Karmienie piersią i praca – zróbmy to”. Konferencja ta była wspólną inicjatywą Ministerstwa Zdrowia oraz Biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Polskiego Komitetu Narodowego Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią (KUKP). Zaprezentowałam na niej wyniki mojej ankiety, w której wzięło udział ponad 4000 kobiet.

W grudniu 2015 roku wzięłam udział jako prelegentka w Konferencji: „Karmienie piersią a marketing produktów mlekozastępczych”. Konferencja ta była organizowana przez Biuro Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Ministerstwo Zdrowia. Zaprezentowałam na niej skalę łamania Międzynarodowego Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece.

W 2016 roku byłam członkinią zespołu ds. opieki okołoporodowej przy Ministerstwie Zdrowia.

 


Edukuję przyszłych promotorów karmienia piersią.

Od 2015 roku prowadziłam w Centrum Nauki o Laktacji dwa warsztaty dotyczące prowadzenia działań promocyjnych w zakresie karmienia piersią, a od roku 2017 także zajęcia z prawa związanego z laktacją.

 


Organizuję spotkania, prowadzę warsztaty, biorę udział w konferencjach i sympozjach.

W 2017 roku byłam panelistką na Blog Conference Poznań oraz prowadziłam warsztaty podczas X Jubileuszowego Zjazdu CNoL. Byłam panelistką podczas Kongresu Kobiet 2017 w Poznaniu. Byłam prelegentką na Dniach Rozwoju z Orange.

Zorganizowałam eventy blogowe: Piknik Rodzinny, Warsztaty Zdrowie i Uroda.

Współpracowałam przy organizacji warsztatów „O czym szumią piersi”, z marką Poofi, i współtworzyłam materiały edukacyjne na spotkanie.

Wspomagałam charytatywnie Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości w działaniach w blogosferze.

Zorganizowałam z ramienia wydawnictwa Mamania II Konferencję Bliskości i III Konferencję Bliskości.

Byłam panelistką w Pierwszej w Polsce Konferencji Bliskości oraz Media Fun Lab 2013.

Byłam prelegentką Forum Przedsiębiorczych Mam, a w październiku 2015 roku podczas II Forum Przedsiębiorczych Mam prowadziłam warsztaty o blogowaniu.

Byłam Prelegentką Konferencji #karmieswobodnie oraz I Konferencji Laktacyjnej w Gdyni. W 2016 roku byłam prelegentką II Konferencji Laktacyjnej w Gdyni.

Prowadziłam wykład w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii. Współprowadziłam pierwszy warsztat o laktacyjnym wsparciu niemedycznym podczas VIII zjazdu Centrum Nauki o Laktacji.

Prowadziłam wykład podczas I Konferencji Od Pasa w Dół.

W 2015 roku zostałam Fundatorką i Wiceprezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Prowadziłam spotkania dla kobiet w ramach Mlekoteki 2014: w Fundacji Rodzić po Ludzku, w Piasecznie, na warszawskim Ursynowie oraz spotkania w ramach Międzynarodowego Tygodnia Douli.

W 2015 roku prowadziłam dwa warsztaty w ramach akcji Mlekoteka w Fundacji Rodzić po Ludzku.

W 2016 roku prowadziłam wykład w ramach akcji Mlekoteka w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny.

Prowadziłam prelekcję po polskiej premierze filmu „Breastmilk” na spotkaniu Lepszy Poród.

Spotkałam się z mamami m.in. w: Trójmieście, Toruniu, Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Puławach, Krakowie i Nowym Targu, Bydgoszczy, Łodzi, Berlinie, Poznaniu, Giżycku, Olsztynie, Białymstoku, Bielsku Białej.

Prowadziłam warsztat dla mam ciężarnych w Kinetik.

Przez ostatnie sześć lat prowadziłam warsztaty w całej Polsce, a udział w nich wzięło ponad 3000 rodziców.

W 2020 roku wywiad ze mną ukazał się w Wysokich Obcasach

Gościłam w odcinku podcastu „Matka też człowiek”

W 2018 roku miałam przyjemność gościć w „Faktach” TVN i „Wstajesz i Wiesz”oraz w Radiu Kolor.

Byłam nominowana do nagrody Grube Ryby 2017 Radia Kolor.

W 2017 roku udzieliłam wywiadu do magazynu „Zwierciadło”, brałam udział w audycji RDC Strefa kultury, „Jak z dzieckiem” TOK FM. Udzieliłam wywiadu dla portalu dietetycy.org.pl, gościłam w audycji „Strefa Rodzica” Polskiego Radia Dzieciom.

Udzieliłam wywiadu do Financial Times UK, gościłam w 2017 r studio TVN 24BIS. Komentowałam sprawy związane z macierzyństwem i karmieniem piersią w WP parenting TU i TU.

Gościłam m.in. w studiu Radia Bajka w audycji Jarosława Żylińskiego, gdzie opowiadałam o Rodzicielstwie Bliskości, w radiu TOK FM w programie Hanny Zielińskiej, w audycji poświęconej książce „Dziecko bez kosztów” oraz w Radiu dla Ciebie w audycji Beaty Jewiarz.

W 2015 roku w Audycji Hanny Zielińskiej w TOK FM opowiadałam o Konferencji Bliskości oraz o Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Moje komentarze do sytuacji opieki laktacyjnej w Polsce, obok wypowiedzi największych polskich autorytetów z zakresu laktacji, można było znaleźć m.in. w magazynie „Wprost”.

Mój blog polecany był przez magazyn „Shape Mama” jako „(…) jeden z najbardziej wartościowych merytorycznie blogów dla świeżo upieczonych mam”.

W styczniu 2015 r. reprezentowałam blogosferę parentingową w studio TVP  podczas 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Materiał z wystąpienia można obejrzeć TUTAJ.

Komentowałam bankowanie mleka ludzkiego na łamach „Twojego dziecka” oraz na portalu „MjakMama24.pl”.

Wywiady ze mną ukazały się w portalu Supermamy Limango, e-dziecko oraz w magazynie „Strefa Zdrowia dla Każdego”.

4 marca 2015 r gościłam w Pytaniu na Śniadanie razem z Edytą Jungowską Jurorką Bloga Roku i rozmawiałam o prowadzeniu bloga.

Wywiady ze mną ukazywały się na portalu BabyOnline.pl oraz w magazynie „Dziecko”.

Blog objął matronatem książkę Wydawnictwa Mamania, „Po prostu piersią” Gil Rapley, oraz III Konferencję Bliskości.

Blog objął matronatem książkę Jennifer Grayson „Odstawieni”.

Organizowałam w Fundacji wydarzenie PROLAKTYNA 2016 z udziałem Gill Rapley.

Organizowałam drugą edycję wydarzenia PROLAKTYNA 2017 z udziałem dr Jacka Newmana.

Organizowałam trzecią edycję wydarzenia PROLAKTYNA 2018 z udziałem Nancy Mohrbacher IBCLC FILCA

(www.prolaktyna.fpkp.pl).

W Fundacji przygotowałam finansowany przez FIO Mazowsze Lokalnie projekt druku materiałów edukacyjnych dla rodziców i specjalistów.

Jestem członkiem zespołu Fundacji realizującego w sierpniu 2017 roku projekt emisji spotów edukacyjnych w Metrze Warszawskim.

W 2018 roku zostałam ambasadorką kampanii „Koniec Zabawy W Chowanego”.