Jedyne zestawy startowe do karmienia piersią jakich potrzebujesz!


Przedstawiamy wyjątkowe zestawy do karmienia piersią!


Dzięki nim twoje karmienie piersią będzie lepsze, lżejsze i pełne mleka.


W zestawach każda matka znajdzie UNIKATOWE elementy, które są niepowtarzalne dla niej i jej dziecka – zupełnie jak mleko każdej mamy jest UNIKATOWE.


Poznaj zestawy startowe rekomendowane przez najważniejsze organizacje promujące zdrowie!

Uwaga poniższe zestawy, to jedyne zestawy, dostępne na rynku w pełni zgodne z kodeksem WHO.

 

Zestawy podstawowe

ZESTAW BASIC

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ: mama i dziecko

OPIS ZESTAWU:

Do inicjacji karmienia piersią niezbędna jest obecność mamy i jej piersi oraz dziecko, które zostaje przystawione do piersi. Jest to absolutne minimum niezbędne do inicjacji i kontynuowania karmienia piersią.

ZESTAW BASIC+

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ:mama, dziecko i ojciec dziecka

OPIS ZESTAWU:

W zestawie znajdziecie oprócz wszystkiego co niezbędne w zestawie BASIC, wspierającego ojca, który posiada pogłębioną wiedzę na temat karmienia piersią, jest uważny na sygnały jakie wysyła zestaw BASIC i potrafi wesprzeć nie tylko pomagając czynem, ale także jest przygotowany na podejmowanie trafnych decyzji dotyczących zapewnienia matce właściwego wsparcia laktacyjnego.

ZESTAW BASIC FAMILY

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ: mama, dziecko , ojciec dziecka najbliższa rodzina i przyjaciele

OPIS ZESTAWU:

Wszystko co najlepsze z zestawu BASIC PLUS poszerzone o ważne determinanty karmienia piersią, m.in. babcie, których wsparcie i nastawienie może determinować sukces w karmieniu piersią. Zestaw zawiera także wszystkie najbliższe osoby rodziców dziecka, które rozumieją i wspierają mamę karmiącą i dziecko w ich drodze laktacyjnej. Osoby te oferują pomoc i wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz na co dzień. Tworzą sprzyjające karmieniu piersią otoczenie rodzinne zarówno w domu jak i poza nim.

ZESTAW BASIC MED

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ: mama, dziecko , ojciec dziecka najbliższa rodzina i przyjaciele oraz położne opiekujące się matką i dzieckiem w czasie ciąży, po porodzie w szpitalu i na wizytach domowych w połogu.

OPIS ZESTAWU:

Zestaw zawiera unikatowe dodatki w postaci wsparcia i edukacji pochodzącej od położnych na każdym etapie związanym z karmieniem piersią. Wsparcie takie, oferowane przez osoby zajmujące się ciężarną i młodą mamą, które to osoby posiadają głęboką i nowoczesną wiedzę na temat karmienia piersią wpływa znacząco na wskaźniki karmienia piersią, stan emocjonalny matki, dziecka i rodziny  oraz zdrowie rodziny i społeczeństwa.

ZESTAW MED PLUS

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ: mama, dziecko , ojciec dziecka najbliższa rodzina i przyjaciele, położne opiekujące się matką i dzieckiem w czasie ciąży, po porodzie w szpitalu i na wizytach domowych w połogu oraz lekarze wszystkich specjalizacji i farmaceuci, którzy udzielają matce i dziecku porad medycznych i wydają zalecenia co do leczenia i opieki nad dzieckiem.

OPIS ZESTAWU:

Wysoko jakościowa i kompleksowa opieka medyczna nad rodziną, która wspiera karmienie piersią. Elementy zestawu to osoby posiadające nowoczesną wiedzę na temat karmienia piersią, wspierają to karmienie i są uważne na ten aspekt rodzicielstwa w wydawaniu zaleceń co do leczenia matki i dziecka i opieki nad dzieckiem.

ZESTAW MED PROFESSIONAL

Edycja limitowana
(liczba zestawów ograniczona terytorialnie i liczbowo)

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZĄ: mama, dziecko , ojciec dziecka najbliższa rodzina i przyjaciele, położne opiekujące się matką i dzieckiem w czasie ciąży, po porodzie w szpitalu i na wizytach domowych w połogu oraz lekarze wszystkich specjalizacji i farmaceuci, którzy udzielają matce i dziecku porad medycznych i wydają zalecenia co do leczenia i opieki nad dzieckiem oraz dostępność do porady laktacyjnej medycznej świadczonej przez IBCLC lub CDL oraz wsparcie peer-to-peer (grupy wsparcia, promotorzy karmienia piersią, lokalne liderki).

OPIS ZESTAWU:

MED PROFESSIONAL to Rolls Royce opieki laktacyjnej medycznej. Oprócz wszystkiego co dostępne jest w zestawie MED. PLUS rodzina ma także dostęp do profesjonalnej porady laktacyjnej oraz wsparcia peer-to-peer.

Zestawy uzupełniające

PAKIET LEX

Zestaw rozszerzający do zestawów podstawowych. Uzupełnia zestawy startowe o przychylną matkom politykę prorodzinną m.in. płatne urlopy rodzicielskie, ochronę prawną i systemową matek karmiących piersią, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz ochronę przed społecznym ostracyzmem skierowanym w stronę matek karmiących publicznie piersią.

ELEMENTY ZESTAWU:

Politycy i przedstawiciele rządu, którzy pełnią w kraju władzę ustawodawczą i wykonawczą oraz przedstawiciele władzy sądowniczej i służb dbających o bezpieczeństwo i porządek tj. policjanci i strażnicy.

PAKIET POSADA

Zestaw rozszerzający do zestawów podstawowych.  Poszerza podstawowe zestawy startowe o sprzyjające karmieniu piersią miejsca pracy i uczelnie wyższe oraz o dodatkowe prawa pracownicze i studenckie dla matek karmiących naturalnie. Zawiera przerwy na karmienie, pracę w warunkach bezpiecznych dla mamy karmiącej, miejsca do odciągania i przechowywania pokarmu w zakładzie pracy. Jest niezbędny do utrzymania karmienia piersią do rekomendowanego przez WHO czasu i dłużej. W tym pakiecie znajdują się także darmowe żłobki i przedszkola oraz elastyczny czas pracy.

ELEMENTY ZESTAWU:

Pracodawcy i współpracownicy przyjaźni rodzinie i karmieniu piersią.

PAKIET SPOŁECZEŃSTWO

Zestaw rozszerzający do zestawów podstawowych. Uzupełnia zestawy startowe o przychylne matkom karmiącym społeczeństwo, miejsca, których personel nie dyskryminuje ani nie wyprasza matek karmiących piersią, o społeczeństwo, które ma dostęp do rzetelnej i bezstronnej wiedzy o karmieniu piersią.

ELEMENTY ZESTAWU:

Całe społeczeństwo otaczające rodziców.

 

Uwaga!
Powyższe zestawy należy zacząć kompletować jeszcze w ciąży i nie należy ich wyrzucać po zakończeniu karmienia piersią.
elementy grafik Designed by Freepik

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

22 komentarze

 • Weronika
  9 listopada 2018 at 12:56

  Witam jaki jest koszt pakietów Basic + i Basic Family jestem zainteresowana

  • Hafija
   13 listopada 2018 at 21:09

   Bezcenne 🙂

 • Agacjonella
  29 października 2018 at 21:11

  U nas BASIC FAMILY ?

 • Anita
  29 grudnia 2017 at 18:46

  Skąd dostać takie zestawy?

 • Daria
  27 lipca 2017 at 11:56

  My mamy BASIC+ 🙂 przed porodem zebralam tyle wiedzy, ze zadne kolejne osoby nie byly mi potrzebne i nikt by mnie nie odsunal od kp 🙂 pomoc narzeczonego w moim przypadku byla ogromna!
  Ale do tych wszystkich zestawow dorzucilabym femaltiker 🙂 co prawda wykupilam pol apteki a wykorzystalam pol opakowania i w dodatku po kazdym razie mialam nawal ale przynajmniej widac, ze dziala cuda 🙂

 • Geny po ojcu
  8 marca 2017 at 22:50

  Hahaha? Super!!!

 • Kama
  6 marca 2017 at 10:24

  Cudne 🙂 Brawo!!!
  Mój mały ssaczek ma już 39 m-cy i nadal mleczka mamusi mu mało. Zestaw Basic Family już nawet trochę krzywo patrzy, więc lecimy na zwykłym Basicu. Ale z tą świadomością, którą teraz mam, to już nie problem. Dzięki Hafijo – gdyby nie Ty, to już dawo Młodego na siłę bym odstawiła. A po co? Niech będzie dzieckiem szcęścia. 10 min wieczorem przy cycu a ile radości 🙂

 • Monika
  3 marca 2017 at 15:43

  Ooohh! Blyskotliwie i smiesznie! 🙂

  Ale… w UK wszystko jest i to za free ale nadal najczesciej slyszane wsparcie od rodziny i spoleczenistwa to: jak nie chcesz, albo nie mozesz, albo nie masz mleka to sie nie stresuj, jest przeciez mleko modyfikowane…

  Wszystko w glowie matki siedzi, jak sie uprze ze bedzie karmic to jej nic nie zatrzyma, a jak sie nie uprze, to tez jej nic nie zmusi….

 • Monika
  28 lutego 2017 at 21:05

  Dzięki własnej determinacji już w ciąży skompletowalam elementy Med plus którym uzupełniam posiadany już zestaw family plus. Karmię trzecią córkę 7 miesiąc i zamierzam jeszcze długo.

 • Justyna
  28 lutego 2017 at 16:41

  Ja mam od dwóch miesięcy zestaw basic+ 🙂

  Mam pytanie, muszę wyjść w tym tygodniu na jakieś cztery-pięć godzin z domu. Mąż zapewne będzie musiał nakarmić w tym czasie dziecko. Boję się jednak wyjść, ponieważ w okolicach kamienia mam bardzo nabrzmiałe piersi. Co robić w tej sytuacji?

 • mamii
  26 lutego 2017 at 22:21

  ?

 • Czaana
  26 lutego 2017 at 13:48

  Wspaniałe! Ja miałam zestaw BASIC+ a teraz po roku dopiero i licznych „prawie kłótniach” gdzie musiałam mocno stawiać na swoim przeszliśmy na BASIC Family. Taki nasz mały sukces. W szpitalu tylko jedna pielęgniarka nam pomogła pokazując mężowi jak trzymać pierś, tą która była większa i synek nie potrafił jej zassać. Reszta miała prośby o pomoc gdzieś głęboko bo nie byłam standardowym przypadkiem – czytaj nie byłam w stanie położyć się na boku i karmić dziecko na leżąco przez problem z kręgosłupem. Pierwsze 2 tygodnie więc ja siedziałam, trzymałam dziecko a mąż trzymał pierś żeby mały jadł. Na szczęście i również dzięki Twojemu blogowi jakoś poszło, rozkrecilo się i trwa nadal :D.

  Dopiero niedawno dowiedziałam się, że u mnie w mieście jest promotorka karmienia piersią i mogłam zapłacić za jej wizytę i pomoc. No i nasza pediatra też jest za kp, ale za to na ostatniej wizycie pielęgniarka, która mierzyła syna była oburzona że my jeszcze „się karmimy” bo już dawno powinniśmy przejść na mm 🙂

 • Mammma
  26 lutego 2017 at 12:23

  Szkoda, że takich zestawów nie można po prostu kupić, bo realia (przynajmniej mi) pokazują, że skompletowanie takiego zestawu jest praktycznie niemożliwe. Powiedziałabym nawet, że czasami bezpieczniej pozostać przy zestawie basic+, bo włączenie dodatkowych osób może w niektórych przypadkach szybko zakończyć laktacje-mam tu na myśli rodzinę, znajomych i niestety niektórych lekarzy. Żeby tak wszyscy mieli doskonałą wiedzę na temat kp byłoby pięknie…a jest jak jest

 • Maria
  26 lutego 2017 at 02:25

  Kolejny raz Szacun za pomysł . Znakomite i niby takie oczywiste a jednak.. Dziękuję 🙂

 • Marta
  26 lutego 2017 at 00:31

  Genialne!!!!
  Powinny być takie ulotki rozdawane na wizytach np u ginekologa!

 • Alicja
  25 lutego 2017 at 14:04

  Najczęściej zamawiam podstawowe pakiety (telefon, internet…), ale tym razem zdecydowanie poproszę pakiet deluxe! Zaznaczam wszystkie opcje!
  <3

 • Karmelka
  24 lutego 2017 at 23:44

  Wspaniałe!? Jestem zachwycona

 • Pati
  24 lutego 2017 at 21:46

  Przeszłaś samą siebie! <3

  Bardzo dużo mam kupuje butelkę w razie czego. ,,Bo lepiej mieć"!

 • nat
  24 lutego 2017 at 21:41

  bomba!!!:)

 • A.
  24 lutego 2017 at 21:38

  Ja mam od 20 miesięcy ZESTAW BASIC FAMILY uzupełniony na etapie początkowym o dostępność do porady laktacyjnej (oczywiście płatnej). Porada w szpitalu niestety nie wystarczyła. Udało się dzięki poradom między 2 a 9 tygodniem życia dziecka i później w 4 – 7 miesiącu kiedy zmagałam się z bólem i grzybicą. Na pracodawcę narzekać nie mogę, za to lekarze to porażka na prawie całej linii.
  Piękne zestawy zgodne z WHO.

 • Elka Zołza R
  24 lutego 2017 at 21:23

  Cudowne 😀

Comments are closed here.