Multi-mam – produkty dla mam karmiących piersią


Dzisiaj w naszym cyklu rozgryzamy gryzienie, zapraszam Was do zapoznania się z nowością na polskim rynku – produktami Multi-Mam dla mam i dzieci.

dsc_0100

Przedstawię Wam po kolei wszystkie cztery produkty serii, które już możecie nabyć w Polsce na stronie Multi-Mam.

Zacznę od najbardziej znanego produktu – lanoliny.

dsc_0351

Lanolina Mulit-Mam to produkt otrzymywany podczas procesu czyszczenia wełny owczej. Od bardzo dawna stosowana jest, jako środek łagodzący bolesność i uszkodzenia brodawki. Może zapobiegać dalszym uszkodzeniom i pielęgnować brodawkę. W tajemnicy powiem, że ja lanoliny używam (nie jestem już karmiąca) na różnego rodzaju ranki i zadrapania na dłoniach i stopach. Pięknie pomaga wygoić te miejsca i łagodzi ból. Pachnie jak lanolina 😉 Ze względu na swoją konsystencję, to przed aplikacją najlepiej rozgrzać tubkę w dłoniach lub rozgrzać pocierając lanolinę w dłoniach czy między palcami.

Objętość opakowania to 30 ml. Cena 49,90 zł.

 

Balsam Multi-Mam

dsc_0322

Balsam Multi-Mam jest zupełnie nowym produktem na rynku. W składzie znajduje się m.in. olej słonecznikowy i masło shea (które kocham miłością wielką), ale także skwalen, który ma wiele właściwości prozdrowotnych np. działa przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, wzmacnia barierę lipidową skóry, uzupełnia naturalnie tracone lipidy naskórka, zapewnia jej miękkość i elastyczność, nie podrażnia skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. Balsam pomaga zapobiegać pękaniu naskórka. Ma naturalny, prawie niewyczuwalny zapach – w mojej opinii lekko „bawełniany”. Fajnie się wchłania w skórę.  Balsamu nie trzeba zmywać przed karmieniem.

Tubka zawiera 30 ml balsamu i kosztuje 49,90 zł

 

Kompresy Multi-Mam

A to już całkowita nowość, która, mimo że dostępna w Polsce od bardzo niedawna to okazuje się, że jest nie tylko dobrze znana niektórym mamom, polecana to jeszcze niektóre mamy mają nawet i swoje patenty na ich zastosowanie 🙂

dsc_0377

dsc_0388

 

Kompresy to pojedynczo pakowane gaziki nasączone substancją, która ma za zadanie pielęgnować i przynosić ulgę brodawkom.  W skład gazika wchodzi kompleks 2QR – pochodzenia roślinnego substancja zawierająca polisacharydy pozyskiwane z aloesu. 2QR ma za zadanie hamować rozwój bakterii i grzybów, łagodzić podrażnienie, przywracać równowagę skóry brodawki i okolic. Polisacharydy 2QR blokują właściwości wiążące bakterii i skutecznie je neutralizują. Ich działanie nie powoduje reakcji chemicznych więc są one całkowicie bezpieczne. Ponadto – co ważne – 2QR jest bezpieczna dla dobrych bakterii Lactobacillus. Kompresy Multi-Mam dzięki tym właściwościom mogą zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych, polecane są przy podrażnieniach i uszkodzeniach brodawki. Kompleks 2QR stymuluje regenerację naskórka i wspomaga proces gojenia się. Na ranki skóry na dłoniach kompresy działają super – to jedyna opcja, którą miałam jak przetestować 😉 .  Żel z gazika nie wchodzi w interakcję z lekami. Kompresy można trzymać przy piersi tyle ile tego potrzebuje mama, ale nie krócej niż 10 minut. Przed karmieniem należy usunąć gazik z piersi, ale nie trzeba usuwać nadmiaru żelu.

W opakowaniu znajduje się 12 kompresów. Cena opakowania to: 49,90 zł

 

Żel dla dzieci na ząbkowanie Multi-Mam Baby Dent

dsc_0291

Żel na ząbkowanie także zawiera kompleks 2QR, który podobnie jak w kompresach działa bakteriobójczo neutralizując szkodliwe bakterie. Ponadto w składzie tego żelu zajedziecie ksylitol (czyli cukier z brzozy). Ksylitol ma wiele zastosowań zdrowotnych m.in. sprzyja redukcji płytki nazębnej oraz działa przeciwpróchniczo. Dzięki obecności ksylitolu żel jest też przyjemny w smaku 😉 Żel można schłodzić w lodówce żeby wzmocnić jego działanie. Nie zawiera chemicznych substancji znieczulających. W składzie znajdziecie też kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w tankach człowieka, pomaga w regenerowaniu się skóry, utrzymuje dobrą kondycję błony śluzowej ust dziecka, w szczególności kiedy dziąsełka są spuchnięte i obolałe w wyniku wyrzynania się ząbków. Kwas hialuronowy  jest nietoksyczny i nie podrażnia. Żel można też stosować na skórę wokół ust dziecka kiedy jest ona podrażniona ślinieniem się podczas ząbkowania.

Tubka Multi-Mam Baby Dent zawiera 15g żelu i kosztuje 39,90 zł

dsc_0120

Koniecznie sprawdźcie wszystkie produkty na stronie Multi-Mam, a ja zapraszam Was jeszcze do lektury poprzednich wpisów w naszym „gryzącym” cyklu.

Rozgryzamy karmienie z Multi-mam cz. 1

Rozgryzamy karmienie z Multi-Mam cz. 2 – gryzące dziecko przy piersi

Już niebawem poznacie opinie na temat produktów Multi-mam naszych dziesięciu testerek <3

728x90_baner

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

Comments are closed here.