Kim chcę być


Właśnie ukończyłam teoretyczną część kursu na Promotora Karmienia Piersią organizowanego przez CNOL. Przede mną praktyki.

Co chcę robić po tym kursie?

Nic specjalnego – to co do tej pory. Pisać bloga, ciągnąć Kwartalnik, promować karmienie piersią, wskazywać drogę. Tak będę to robić zupełnie za free. Mimo to nie żałuję ani jednej wydanej złotówki – a było ich dużo!

To jest według mnie kurs dla pasjonatów, dla społeczników, kurs dla zapaleńców, kurs dla ludzi którzy w czyny zmieniają słowa. Nie sądzę, żeby to był kurs który pozwoli takim zapaleńcom jak ja na zarabianie, nie sądzę, że daje takie kompetencje żeby po nim iść do domu mamy i oceniać co to u niej się dzieje.

Mam nadzieję, że tak jak na kursie była mowa i tak jak w wielu krajach rozwiniętych jest, kobiety z zawodem niemedycznym, po takim kursie będą mogły kiedyś wejść do szpitala i udzielać wsparcia mamom karmiącym – wsparcia, nie leczenia  ani diagnozowania.

Uważam, że Promotor Karmienia Piersią to pierwsza linia obrony dla laktacji w społeczeństwie, że to jest misja. To Promotorki są drogowskazami które pokazują drogę w stronę mleka i pomagają wybrać mamie tą właściwą, a doradcy laktacyjni to są już biura podróży które sprzedają mamom spersonalizowaną ofertę wycieczki i pomagają jej dotrzeć do celu – do mleka i karmienia.

Kurs dał mi kilka fajnych, nowych wiadomości, usystematyzował dotychczasową wiedzę. Poznałam wiele fantastycznych dziewczyn z wolą działania, walki, świadomych i przede wszystkim chętnych do pomocy każdej potrzebującej mamie.

Jestem zmęczona, ledwo patrzę na oczy, weekend jest już wspomnieniem a ja jestem szczęśliwa, bo tak bardzo się cieszę, że byłam akurat na TYM kursie i akurat z TĄ grupą.

Była mleczna moc 🙂

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

13 komentarzy

 • Budująca Mama
  13 kwietnia 2014 at 19:13

  🙂 Fajnie jest robić coś związanego z Pasją przez duże P ( 🙂 jak Pierś 😀 ) Gratuluję, chętnie bym się wybrała, jeśli byłoby takie wydarzenie w Poznaniu, choć domyślam się, że to spora praca…

 • Agata
  13 kwietnia 2014 at 19:26

  Ja mam niecny plan zrobić PKP a potem uzbierać na szkolenie dla doul i zostać doula….

 • Alicja
  13 kwietnia 2014 at 19:38

  Gratuluję Pani Promotor 😉 i samych sukcesów w krzewieniu mlecznej idei!
  A Agacie z komentarza nad moim powodzenia w zbieraniu funduszy na kurs doulowy!

  • Hafija
   13 kwietnia 2014 at 19:47

   jeszcze nie mam zaliczonej praktyki! 🙂 Pogratulujesz po !

  • Alicja
   14 kwietnia 2014 at 09:34

   Ach ta biurokracja! Byłam pewna, że na zaliczyli Ci na poczet praktyki 3 lata nader aktywnego promowania KP w świecie wirtualnym!!

 • Marta
  13 kwietnia 2014 at 21:16

  Gratuluję! Ja zrobiłam kurs doulowy (było warto!), teraz zbieram kasę na PKP 😀

 • Milowe Wzgorze
  14 kwietnia 2014 at 16:07

  Gratuluje

 • Bematka
  17 listopada 2015 at 17:37

  Szukając czegoś na temat „promotorów karmienia piersią”, trafiłam na Twój wpis, droga Hafijo, oczywiście nie pierwszy raz. I bardzo mnie zaskoczyło to, co przeczytałam – Ty, Ty Hafijo, Ty, piersiowy guru, Ty, nasza opoko, nasz autorytecie – Ty nie czujesz kompetencji, żeby iść do domu mamy i jej pomagać? Kto, jak nie Ty? Piszę to jako klientka pewnej lokalnej PKP, nazywającej się doradcą laktacyjnym. Nie odbieram jej wiedzy, ale niestety się pomyliła – pomyłka wynikała z tego, że udzieliła medycznej porady nie mając medycznych kompetencji. Pomyłka mogła mieć fatalne skutki, na szczęście w porę zasięgnęłam rady położnej i następnie lekarza. Piszę to tylko dlatego, żeby zestawić tamtą, zbyt pewną siebie osobę, która kasuje grube pieniądze za swoje z Tobą, takim autorytetem, który jest zupełnie niepotrzebnie skromny 🙂 Zatem proszę w imieniu Twoich potencjalnych klientek, proszę uczyń ze swojej wiedzy zawód! Żyj z tego, zarabiaj pieniądze, należy Ci się. Komu, jak nie Tobie?

 • Karolina
  12 stycznia 2016 at 01:10

  To jakie kompetencje ma PKP? Czy może pomóc mamie w zastoju, nawale? Uczy przystawiać? Sama zamierzam zrobić kurs na PKP i doule. To moje marzenie odkąd sama zostałam mamą i okazało się, że to cudowne, ale jakie trudne doświadczenie i chcę pomagać przyszłym i młodym mamom.

 • Dedee
  27 maja 2016 at 22:34

  Czy taki kurs jest płatny?

  • Hafija
   27 maja 2016 at 22:38

   Tak

 • Dedee
  27 maja 2016 at 23:12

  A wiesz może jaka jest aktualna cena bo nigdzie nie mogę znaleźć

skomentuj