TIPI TAMBOO | bezpieczny namiot dla Twojego malucha


Dzieci uwielbiają kryjówki i bazy. Dlatego tipi jest lubiane zarówno przez małe dzieci, jak i przez te starsze. Tipi może być fantastycznym elementem rozrywkowym i dekoracyjnym w pokoju dziecka, w ogrodzie czy na plaży.

Dzisiaj mam dla Was recenzję bezpiecznego tipi Tamboo.

Na końcu tego wpisu znajdziecie też rabat na zakup swojego bezpiecznego tipi!

Tipi dla dzieci to namioty wzorowane na namiotach Indian z wielkich równin Ameryki Północnej  w USA i Kanadzie.

Nazwa pochodzi z języka Siouxów i oznacza „mieszkanie” lub „zamieszkiwać”. Były one wykonywane z długich żerdzi oraz naciągniętych na nie zszytych skór bizonów i tkanin. Tipi były budowane z kilku, czasem nawet kilkunastu kijków i miały kształt stożkowy.  Na czubku tradycyjne tipi zawsze miało otwór, który latem zapewniał schładzanie wnętrza przez cyrkulację powietrza, a zimą tamtędy wydostawał się dym z ognisk ogrzewających mieszkańców. Zimą także tipi zabezpieczane były dodatkowo liśćmi i runem leśnym, żeby zachować ciepło w środku namiotu. Tradycyjne tipi miały nawet i sześć metrów wysokości oraz dziewięć metrów średnicy.

Warto wiedzieć, że stożkowe namioty to właśnie tipi. Czasem tipi mylone są z wigwamami. Jednak wigwam to był namiot niższy, o kulistym kształcie, wznoszony w innych rejonach Ameryki Północnej.

Tradycyjne tipi z Ameryki Północnej wyglądały tak:


See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons

A tak wygląda nasze tipi Tamboo:

Tipi Tamboo na wzór indiańskiego tipi mają stożkowy kształt i składają się z czterech kijków wykonanych z drewna oraz tkaniny do rozpostarcia na nich. Wysokość namiotu to ok. 170 cm, po rozłożeniu. Na spodzie jest miękka mata wypełniona antyalergiczną włókniną, którą należy przywiązać do kijków tipi.

Materiał, z którego wykonane jest tipi Tamboo, to 100% wysokogatunkowej bawełny. Pamiętajcie, że jeżeli chcecie mieć idealnie gładkie tipi, to przed pierwszym rozłożeniem należy je dokładnie wyprasować. Tkanina zszyta jest w taki sposób, żeby można było łatwo wsunąć kijki do rozstawiania w przygotowane wcześniej wszyte kanały. Tipi rozkłada się nad matą i przywiązuje się matę do nóg namiotu.

Większość tipi ma jednak tę wadę, że potrafią się złożyć dokładnie nad dzieckiem, w czasie zabawy. Jeżeli szarpnie się przypadkiem za nogę lub potrąci tipi, to może się ono okazać niestabilne i kijki mogą  się złożyć.

Dlatego tipi Tamboo oferuje unikalne, opatentowane zabezpieczenie dla swoich namiotów.

To wspornik, który zapobiega takim sytuacjom. Można dzięki temu nawet przenieść rozstawione tipi z miejsca na miejsce bez potrzeby składania.

Moje tipi jest już u nas jakiś czas i muszę powiedzieć, że jest ono wykonane z najwyższą starannością i dbałością o detale, no i oczywiście o bezpieczeństwo.

Rozkładanie tipi Tamboo zajęło mi jakieś 10 minut, na koniec zakłada się na górę wspornik i dociska, żeby trzymał dobrze.

Tkaniny są wytrzymałe, a wisienką na torcie jest subtelna dekoracja z pomponików wokół wejścia do namiotu.

Nawet trójka rozhulanych dzieci w wieku od 2 do 8 lat nie przewróciła tipi Tamboo na ziemię, a namiot ani razu się nie złożył sam (co niestety miało miejsce kiedyś z innym namiotem).

Cena tipi Tamboo z opatentowanym wspornikiem to ok. 370 zł, a ja mam dla Was dodatkowo rabat na tipi Tamboo z okazji otwarcia ich nowego sklepu:http://tamboo.eu.

Wpisując hasło: Hafija otrzymacie 20% zniżki od ceny regularnej namiotów.

korekta: AD VERBA

.
Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

skomentuj