Dlaczego kobiety decydują się karmić dłużej (USA)


Przedstawione zostały wyniki ankiety, które pokazują, że kobiety decydujące się karmić piersią swoje dziecko ponad rok mają głównie na względzie korzyści zdrowotne oraz rozwój fizyczny i emocjonalny dziecka oraz więź jaką karmienie piersią daje mamie i dziecku. Badacze przeprowadzili ankietę wśród 50 000 mam w wieku od 18 do 50 lat w Stanach Zjednoczonych. Ankieta była rozsyłana przez kanały  LLL, była dostępna w grupach Facebookowych (Polsko do dzieła), przekazywana przez grupy promujące karmienie piersią itd.

Okazuje się, że pomimo tego, że mamy dzieliły się swoim doświadczeniem w karmieniu z lekarzami, pediatrami i służbą medyczną to opinia tych osób na temat karmienia dziecka nie była dla większości kobiet ważna przy podejmowaniu decyzji o długim karmieniu piersią.

ź: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2014-10/aaop-smw100614.php

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

4 komentarze

 • Blisko Dziecka
  8 listopada 2014 at 11:06

  Ja spotkałam się jeszcze z czymś takim, jak karmienie piersią dla utrzymania ładnej figury, często nawet ładniejszej niż przed ciążą. Konieta karmiła 6 lat !!! Paradoks? Niestety rzeczywistość 🙁

  • Rubella
   8 listopada 2014 at 21:39

   Znam to z najbliższego otoczenia – karmię, bo chcę schudnąć… Ale przynajmniej dziecko na tym korzysta.

  • agr
   12 listopada 2016 at 19:49

   Już widzę, jak ta kobieta przez 6 lat siłą przytrzymywała dziecko przy piersi, bo zależało jej na ładnej figurze! hahaha!

 • Polishgirlolga
  8 listopada 2014 at 10:47

  I ja właśnie z tych względów codziennie walczę o mój pokarm, mimo że mała kilka miesięcy temu odrzuciła pierś, ja bujam się kilka razy dziennie z laktatorem. Od miesiąca mam kryzys laktacyjny, ale liczę na to, że uda mi się z niego wyjść. Jeśli posłuchałabym osób z mojego otoczenia to Karolinka już dawno byłaby na mm.

Comments are closed here.