Trzy miejsca, do których można pójść w jesienny weekend z czterolatkiem w Warszawie


Czasy, kiedy plac zabaw, kaczki w parku czy wycieczka do dziadków były atrakcją już dawno za nami. Czterolatek to chłopak ciekawy świata, który musi odkrywać coraz to nowe sekrety i tajemnice otaczającej go rzeczywistości. U nas na tapecie jest ewolucja, dinozaury i wulkany. Żeby zaspokoić dziecięcą potrzebę odkrywania zabraliśmy go do… Muzeum. Czy czterolatek nie jest, aby za mały na muzeum? Nie jest!

Na pierwszy ogień poszło Muzeum Ewolucji w PKiN w Warszawie. W maleńkim muzeum, składającym się jedynie z trzech sali znajdziemy dwie fantastyczne rekonstrukcje szkieletów – tyranozaura i „diplodoka”:) Oprócz tego liczne prehistoryczne ekspozycje. Wystarczy przekonać dziecko żeby weszło do pomieszczeń muzeum i jest szał! Wstęp dla dorosłej osoby – 8 zł.

IMG_0837 copy

Drugie w kolejce było Muzeum Geologii PIG na ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Tym razem w wielkiej sali czekają na młodych odkrywców trzy wielkie rekonstrukcje szkieletów: niedźwiedzia jaskiniowego, nosorożca włochatego i ogromny szkielet mamuta włochatego, wykonane z drewna. Na sali znajduje się też rekonstrukcja Dilofozaura – polskiego dinozaura. Oprócz tego mnóstwo skamieniałości oraz makieta pustyni oraz makieta jaskini. Plus Muzeum – w niedzielę jest pusto! Dla dziecka frajda na maksa. Muzeum jest zamknięte w soboty. Wstęp jest wolny.

IMG_0921 copy

IMG_0922 copy

IMG_0931 copy

IMG_0926 copy

IMG_0925 copy

Trzecie miejsce, które tej jesieni koniecznie musicie zwiedzić to… Farma dyń w Powisnie. Nie ma tu żadnych eksponatów, ani ścieżek edukacyjnych, ale można iść na pole i samemu zebrać sobie dynię, kupić dziesięć różnych dyń do gotowania i ozdabiania, a dziecko może się wyszaleć w słomianym labiryncie. Farma czynna jest do końca października. Dzisiaj było wszystkoz a darmo i dostałam jedną dynię extra 🙂 Niedługo pewnie za zwiedzanie zagrody zwierzaków będzie się płaciło.

DSC_0525 copy

DSC_0535 copy

DSC_0536 copy

DSC_0539 copy

DSC_0538 copy

DSC_0537 copy

DSC_0570 copy

DSC_0579 copy

DSC_0543 copy

 

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

5 komentarzy

 • Patrycja
  20 września 2015 at 14:38

  Te muzea będą rajem dla moich dzieci – dzięki za inspirację 🙂

 • Wojciech
  21 września 2015 at 01:05

  Ciekawe miejsca, chociaż myślę, że Dinozaur potrafi wystraszyć niejedno dziecko 😀

 • Ewa
  7 października 2015 at 19:12

  ooo alw extra, że przytoczyłaś to muzem, w PIGu pracuje moja mama 😀 Muzeum Ewolucji rewelka, młody aż się opluł jak mi opowiadał wrażenia ;)))

 • marl
  23 listopada 2015 at 16:50

  Małe sprostowanie – w Muzeum PIG-PIB szkielety nie są z drewna 🙂
  W większości to prawdziwe kości, tylko w kilku miejscach uzupełniane replikami (głównie w dolnych częściach kończyn).

  • Hafija
   24 listopada 2015 at 20:27

   FAJNIE – DZIĘKUJĘ! 🙂

skomentuj

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki