Plum Bum – drogie panie, lecimy w kulki! {PUNKT V}


Organic Coffee przy ulicy Pięknej w Warszawie. Jest niedziela rano, a ja przyjechałam porozmawiać o seksie, o matce, o wstydzie i w końcu o szczęściu intymnym. Moimi rozmówczyniami były Marzena Biernacka i Ewa Wituszyńska. To one stworzyły markę PlumBum i… wyszły do kobiet, na światło dzienne. W końcu ktoś to zrobił!

DSC_0302

Hafija: Dziewczyny, co znaczy PlumBum?

Ewa: PlumBum to bardzo wdzięczna nazwa. Jest ona określeniem zgrabnej, fajnej dziewczyny. Plum po angielsku znaczy śliwka – ta śliwka symbolizuje kształtne pośladki. To kolor śliwkowy jest kolorem przewodnim naszego produktu.

H: Zdradźcie teraz proszę, czym jest Wasz produkt.

E: PlumBum to kulki progresywne do treningu mięśni kegla u kobiet i do kobiet właśnie nasz produkt  jest skierowany.

H: Skąd pomysł na taki, a nie inny biznes?

E: PlumBum powstał dzięki naszym osobistym doświadczeniom.Ja kulek używałam dla zabawy. Jestem otwarta na nowe doświadczenia i doznania, dlatego zakupiłam swoje pierwsze kulki za granicą, na urlopie. Dzięki ich stosowaniu poprawiła się, jakość mojego życia seksualnego, a przy okazji dbałam o mięśnie. Podczas którejś rozmowy z Marzeną okazało się, że ma ona problem z mięśniami kegla po porodzie. Poradziłam jej zakup kulek.

M: Tutaj zaczęły się schody. Kulki w Polsce dostępne były tylko w seks shopach. Dla debiutującej matki w połogu wycieczka do takiego sklepu bywa traumatyczna. Rozmowa o doborze kulek lub o rodzaju kulek przy nietrzymaniu moczu w towarzystwie zerkających zewsząd roznegliżowanych Pań nie będzie należała do najprzyjemniejszej. Tego dnia nie odważyłam się na taką konsultację.

H: To gdzie kupiłaś kulki?

M: Szukałam oczywiście w Internecie, ale jak to zwykle w sieci bywa, ciężko było o rzetelną dyskusję na temat produktów w sklepowych komentarzach. Dziewczyny po zakupie już tam nie wracały i nie pisały o tym czy pomogły im np. na nietrzymanie moczu. Problem jest jeszcze w tym, że nie wiesz jak zakładać kulki, nie wiesz jak używać, ile czasu, jaka waga jest dla ciebie odpowiednia.

Ostatecznie kulki kupiłam na zagranicznych wakacjach w… aptece! Farmaceutka poradziła, które wybrać i jak używać. Zaczęłam się zastanawiać, dlaczego Polki nie mogą mieć takiej samej możliwościw swoim kraju.

H: Jak wyglądała praca nad PlumBum?

M: Chciałyśmy stworzyć najlepiej skonstruowane kulki w Polsce. W tym celu zakupiłyśmy ogromną ilość kulek dostępnych na rynku i po prostu je testowałyśmy. Wyłapywałyśmy wady, szukałyśmy zalet. Wszystko po to, aby zbadać konstrukcję kulek.Otwierałyśmy je, rozcinałyśmy, oglądałyśmy.

H: Co ciekawego tam znalazłyście?

M: W jednej z nich był ORZECH taki zwykły orzech. Konstrukcja była nieszczelna, w środku zbierała się woda – chyba nie muszę mówić jak niebezpieczne to może być dla zdrowia kobiety. Niektóre były tak skonstruowane, że podczas wykonywania ruchu słychać było uderzenia o ścianki zewnętrznej otoczki kulki.

H: Zdrowie i dbałość o dobrą kondycję intymną kobiety leży Wam bardzo na uwadze.

E: Tak, zdrowie to podstawa naszej filozofii. Hasło aktywna wszędzie –  czyli świadoma swojego ciała i zdrowia. Chcemy, żeby ten produkt był dostępny dla kobiet w miejscach, gdzie one o to zdrowie dbają i które wiążą się z dbałością o kondycję intymną. W klubach fitness, wśród położnych, douli, w aptekach, w środowisku seks coachingu.

Edukacja w naszym kraju na temat zdrowia kobiety w sferze intymnej jest nadal tematem tabu. My chcemy stworzyć alternatywę dla sekshopów i edukować kobiety wokół naszych kulek PlumBum.

H: Czy można u Was dyskretnie otrzymać pomoc w wyborze kulek?

M: Tak,  przez naszą stronę internetową oraz fanpage można się z nami kontaktować. Pomożemy, poradzimy. Za PlumBum stoją dwie prawdziwe kobiety, które o kulkach wiedzą wszystko.

H: Jak używaćPlumBum?

M: Nasze kulki to kulki progresywne: lżejsze i cięższe. Trening zaczynamy od tych lżejszych, żeby po jakimś czasie próbować z mniejszymi, które są cięższe. Kulki będą kobiecie służyły długo i z perspektywy czasu cena nie jest wygórowana.

H: Powiedzcie, dla kogo jest ten produkt?

M: To jest produkt dla kobiet, ale też i panowie mogą odczuwać efekty używania kulek przez partnerkę.

H: Czy warto zachęcać, żeby panowie kupowali swoim kobietom kulki? Nie ma w tym nic zdrożnego?

E: Absolutnie nie, panowie u nas już kupują kulki swoim partnerkom. Mamy też feedback od użytkowniczek, że są z kulek zadowolone.

H: Kiedy można, a kiedy nie można używać Plum Bum?

E: W ciąży raczej nie stosujemy kulek, również podczas infekcji intymnych, a także wówczas gdy kobieta ma założoną spiralę lub występują u niej problemy zdrowotne wokół narządów rodnych. Zawsze najpierw należy zadbać o zdrowie, a potem sięgać  po kulki. Po połogu można używać PlumBum jeśli  lekarz wyrazi zgodę.

M: Kulki są przeznaczone dla kobiet od ok. 25 roku życia. Bardzo młode dziewczyny mają mięśnie zwykle w dobrej kondycji, ale to nie znaczy, że nie mogą używać kulek. Każda kobieta jest odrębną osobą i należy wszystkie te kwestie rozpatrywać indywidualnie.

H: A czy kobieta karmiąca piersią może używać kulek?

M: Jak najbardziej, laktacja nie ma tu nic do rzeczy.

H: Ostatnie pytanie – czy nie bałyście się, że będziecie postrzegane, jako osoby – kobietki, które bawią się w branży erotycznej w produkcję gadżetów do łóżka?

E: A nawet, jeśli to, co? Dlaczego kobieta nie może mieć odrobiny przyjemności z tego, że dba o siebie? Mężczyźni faktycznie patrzyli na nas dziwnie, bo branża erotyczna kojarzy się z osiłkami, czerwonymi kotarami i haraczami. (Śmiech) My wyszłyśmy z innej pozycji – nasz produkt ma być dostępny dla każdej kobiety w miejscach, gdzie nie czułaby się ona przytłoczona pornografią, ani obsługiwana przez wytatuowanego osiłka. My idziemy w kierunku edukacji kobiet i otwartej rozmowy o zdrowiu intymnym kobiety.

M: Chcemy, żeby kobiety czuły się dumne z tego,że dbają o siebie. Tak często mówią o tym, że chodzą na fitness lub na siłownię i żeby tak samo naturalnie mówiły: „A ja ćwiczę mięśnie kegla”. Stąd cały elegancki, kobiecy design i kampania skierowana w stronę edukacji, na której bardzo nam zależy.

H: Dziękuję za rozmowę dziewczyny!

M i E: Dzięki!

 

Jeżeli macie pytania co do kulek PlumBum możecie je wpisywać tu w komentarzu, lub skontaktować się z dziewczynami na ich stronie internetowej www.plumbum.com.pl

PlumBum_pudełko_otwarte_kulki

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

5 komentarzy

 • iwona sztukabyciamama.pl
  29 marca 2015 at 19:28

  Ciekawy temat. A jak używa się tych kulek? To naprawdę dobry temat, nawet nie wiedzialam ze raku produkt istnieje. Gdzie mozna kupić te kulki u za jaka cenę?

 • awersja
  30 marca 2015 at 23:04

  A ja gdzieś czytałam, że efekty nie daje samo noszenie kulek tylko próba ich wypychania. Jak to naprawdę jest? Mam lekki problem nietrzymania moczu i chciałabym spróbować z tymi kulkami, tylko już sama nie wiem, czy to w ogóle da jakiś efekt.

  • Ewa z PlumBum
   1 kwietnia 2015 at 10:26

   Dzień Dobry,
   Kulki dopochwowe działają jak każde inne ciężarki, tj utrzymywanie ich w pochwie powoduje natężenie mięśni i pracę nad mięśniami Kegla.
   Pozdrawiam

 • M
  12 czerwca 2015 at 18:28

  Hafijo, temat już stary, ale może zajrzysz jeszcze 🙂
  Jestem ciekawa czy próbowałaś w końcu tych kulek, a w zasadzie to nie tego czy używałaś 😛 a Twojej opinii.
  Już parę razy byłam na stronie i prawie kupiłam, ale boli mnie ta cena… Twoja opinia może w końcu pomogła by mi kliknąć „zapłać” 😉

skomentuj

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki