Szukam serc…


Kiedy idę do szpitala z dzieckiem na badania – szukam.

Jak leżałam w szpitalu z dzieckiem – uważnie się przyglądałam.

Wyszukiwałam serduszek i zawsze znalazłam. One tam są, w wielu szpitalach, na setkach sprzętów.

Już nie raz sprzęt, który służył do diagnozowania i badania Gabrysia był darem. Waszym, naszym, przekazanym rękoma Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to jedna z tych akcji, której namacalne efekty może poczuć każdy z nas – każde dziecko i każdy rodzic, a także babcia i dziadek. Pewnie dlatego tak mocno wspieram Orkiestrę i dzieło Jurka Owsiaka. Jeżeli dzięki mojej „piątce” i Waszych piątkach, aukcjach charytatywnych, darowiznach korporacyjnych wszystkie dzieci i zdrowe i te którym los na drodze postawił pewne problemy mogą być diagnozowane nowoczesnym sprzętem, to ja w to wchodzę! Spójrzcie jaki komfort badań będą miały dzieciaki:

Post użytkownika WOŚP.

Miałam ogromny zaszczyt i przyjemność brać w tym roku udział w Wielkiej Orkiestrze w studio TV. Razem z Marcinem i Karoliną reprezentowaliśmy blogosferę parentingową. Byłam przejęta i wzruszona. Do ostatniej chwili nie wiedziałam co powiedzieć, a potem już samo się powiedziało. Atmosfera w studiu była rewelacyjna, czuć było pulsującą radość, wielkie święto pomagania z roztańczonymi nogami, uśmiechniętymi twarzami, falującymi w górze rękoma.

Było o TAK (blogerzy 36:30)

Wiem, że wokół WOŚP narosło wiele niepotrzebnej kontrowersji. Ja jestem osobą, która chce w każdym widzieć dobro, dlatego ja wspieram WOŚP dla każdego, bo ze sprzętu korzystają wszystkie dzieci, bez znaczenia czy ich rodzice są na tak czy na nie. Życie i zdrowie dzieci jest ważniejsze niż podziały i poglądy. To jest powód dla którego wierzę, że Orkiestra będzie grała, kiedy już moje dzieci będą miały dzieci i ich dzieci będą miały dzieci i tak do końca świata i jeden dzień dłużej!

DSCN0302

DSCN0374
jurek
DSC_0882-Recovered
DSC_0891-Recovered
DSC_0908-Recovered
DSC_0912-Recovered
DSC_0919-Recovered

 

fotki: ja i Marcin

 

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

6 komentarzy

 • Asia bloguje o prezentach
  28 stycznia 2015 at 19:47

  Zgadzam się w 100%! Do dziś pamiętam moją pierwszą wizytę w CZD – na długo przed tym jak sama zostałam mamą moja chrześniaczka miała tam operację – i właściwie każdy sprzęt oklejony był serduszkiem…

 • Alicja
  28 stycznia 2015 at 19:58

  „Wiem, że wokół WOŚP narosło wiele niepotrzebnej kontrowersji. Ja jestem osobą, która chce w każdym widzieć dobro, dlatego ja wspieram WOŚP dla każdego, bo ze sprzętu korzystają wszystkie dzieci, bez znaczenia czy ich rodzice są na tak czy na nie.” W samo sedno!!!

 • Kasia
  28 stycznia 2015 at 20:13

  Jak dla mnie Owsiak może mieszkać na Seszelach w prywatnej posiadłości, kupionej za miliony monet. Choć prawda jest taka, że jego życie niewiele różni się od życia przeciętnego warszawiaka. To normalny, pracujący ( bardzo pracujący) facet.
  Tylko dzięki orkiestrze polskie szpitale się zmieniają, unowocześniają. NFZ ma to w dupie i tylko dokręca śruby i utrudnia dostęp do „bezpłatnej” służby zdrowia.
  A Ci którzy robią nagonkę – powiem tyle: ciekawe czy z taką samą stanowczością i nienawiścią w głosach odmówią ratowania ich własnego dziecka ( lub wnuka- alleluja beretowcy!) Oczywiście że nie! I bardzo dobrze! bo każde dziecko ma prawo do zdrowego startu!
  A Ci rodzice ( zakładam, że to przyszli rodzice) mogliby się kurde chwilę nad tym zastanowić. Hipokryzja wylewa się zewsząd. Blee!

 • GiaModern
  29 stycznia 2015 at 06:28

  Najsmutniejsze jest to, że to co powinno zapewnić państwo ( nfz) musi być organizowane oddolnie przez obywateli…
  Ale tak Polacy mają…gdy jest jeden wspólny cel – nie ma na nas mocnych…tak jest przy WOŚP tak bywa przy katastrofach czy klęskach żywiołowych.
  Zawsze będę z mężem wspierać WOŚP… na przekór jątrzącym osobom.
  Pozdrawiam

 • Joanna
  29 stycznia 2015 at 12:13

  Moja córeczka, jak tylko się urodziła miała zdiagnozowaną wrodzoną wadę serca- stenozę płucna. Wdrugiej dobie jej życia jechała karetką N do gdańska na zabieg, nasza pani doktor kardiolog powiedziała, że tam są naprawdę dobrzy lekarze i mają dobry sprzęt. Praktycznie wszystkie monitory, aparaty usg, inkubatory, etc. Miały serduszko czerwone. Powiem tak- lekarze i Jurek pomogli mojej małej przeżyć. Orkiestrę wspieram od wielu lat ale po raz pierwszy przekonałam się jakie ważne rzeczy Ona robi’

 • Iwa
  29 stycznia 2015 at 20:13

  Orkiestra jest super! A tomograf przepiękny! 😀

skomentuj

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki