Egoistycznie


Świat jest przewrotny. Kiedy ja się cieszyłam, że jestem zdrowa gdzieś ktoś inny wiedział, że przed nim są ostatnie chwile.

Od kiedy zostałam mamą jest mi ciężej radzić sobie z wiadomościami o śmierci. A kiedy śmierć dotyka przedwcześnie rodziców lub dzieci to już zupełnie nie potrafię wrócić do równowagi.

To jest tak cholernie nie fair. Mnie, mamę i kobietę śmierć innej mamy, rodzica boli. To trzeba być matką, żeby to poczuć, żeby to zrozumieć żeby wiedzieć dlaczego Facebook zapłakał w niedzielę.

Tak samo boli śmierć w wypadku samochodowym obojga rodziców trzyletniego chłopca, tak samo śmierć znanej blogerki, która walczyła z chorobą i znanej aktorki. Ja matka w obliczu tych tragedii staję się swoim dzieckiem i mamą dziecka jednocześnie i moja głowa nie ogarnia ogromu straty. Ja płaczę mimo, że ich nie znałam, płaczę bo mam dziecko i wiem kim dla dziecka jest mama.

I w głowie zupełnie egoistycznie myślę „Oby nigdy moje dziecko nie doświadczyło tej straty. Niech dane mi będzie być mamą aż po czas kiedy zacznę zakładać skarpety zamiast rękawiczek i gadać do okna. Niech do tej późnej starości nie zabraknie mu mamy zawsze wtedy kiedy będzie mu potrzebna”

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

5 komentarzy

 • Zuzanna
  7 października 2014 at 20:37

  nic dodać, nic ując…

 • polisz mam i dzieciole
  7 października 2014 at 20:41

  Mam dokładnie tak samo…

 • Paula
  7 października 2014 at 20:54

  Od kiedy w marcu zostałam mamą,mam dokładnie tak jak Ty.Serce mi się ściska jak pomyślę o tych wszystkich dzieciaczkach,których mamy odeszły przedwcześnie…I nie chciałabym też wiedzieć,co czuje matka,która wie że odejdzie za wcześnie…

 • Monika (MamaChłopaków:))
  7 października 2014 at 21:24

  Nic więcej nie jestem w stanie dodać do Twoich słów… Od czasu wypadku samochodowego i ostatniej niedzieli nie jestem w stanie przestać o tym myśleć… 🙁 Również płakałam choć Ich nie znałam… 🙁 Nie jestem w stanie objąć rozumem ogromu tragedii… :'(

 • Agnieszka
  7 października 2014 at 21:44

  Odkąd zostałam mamą bardzo często myślę o śmierci. Zapewne ma na to wpływ niedawna śmierć jednego z członków naszej rodziny… tak potwornie się boję, że mogłabym zostawić dziecko, męża, rodziców, dom… że musieliby nauczyć się żyć beze mnie. To trudne.
  Świadome umieranie, żegnanie się z rodziną na łożu śmierci…to musi być straszne 🙁

skomentuj

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki