Kolory miłości


Dlaczego chciałam dziecko, po co? Nie zrozumie tego ten kto dziecka nie ma. To tak jakby dotknęło cię samo życie. Samo sedno życia. Czujesz to kiedy widzisz swoje dziecko, kiedy jesteś wśród dzieci, kiedy patrzysz na małe stopy niemowlęcia.

Życie.

Życie ma różne barwy od czerni po biel. Dziecko to eksplozja życia, eksplozja koloru. Dziecko jest tym wszystkim.

Dlaczego chciałam mieć dziecko?

To nie ważne czy dziecko urodzisz naturalnie,  czy oczekujesz na dziecko przez adopcję, czy dziecko pojawi się w wyniku zabiegu In vitro. Kiedy pojawia się ono w Twoim życiu rozumiesz czym jet miłość. Nie, ta wesoła laba, którą żyłeś wcześniej nie może się z tym równać.

Najgłębsze życie zaczyna się w dotyku małej rączki, w „kocham cie mamo” w „mamo jesteś moja”. Kiedy jesz, kiedy śpisz to życie jest wszystkim co cię otacza. Miłość – nie wiesz co to bezwarunkowa miłość dopóki nie kochasz tego życia które jest tobą, a ty nim. Kiedy widzisz dziecko to  tak jakbyś patrzył na sedno miłości, na źródło życia, jakbyś miał w ręku całe życie świata.  Tak potężne i tak delikatne. Możesz opisać każdą inną miłość na tysiąc, sposobów – a tej nie. Możesz kochać wielu mężczyzn i wiele kobiet ale tyko ta miłość jest stała i pewna. To o niej piszą poeci i za nią warto ginąc i dla niej warto żyć.

Mieć dziecko…

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

11 komentarzy

 • Lucy eS
  27 sierpnia 2014 at 18:07

  sama prawda. to właśnie jest życie

 • Mamuszka
  27 sierpnia 2014 at 19:18

  Samo życie! ♡

 • Alicja
  27 sierpnia 2014 at 19:37

  Zdecydowanie. Ja się przez całą drugą ciążę strasznie bałam czy będę w stanie jeszcze kogoś tak pokochać jak córkę. Na szczeście to przychodzi jakoś naturalnie.

 • Blisko Dziecka
  27 sierpnia 2014 at 21:01

  W miłości rodzica do dziecka najpiękniejsza jest jej bezwarunkowość oraz naturalność. Wracamy do świata dziecięcego gotowi przeżyć kolejny raz dzieciństwo. Bycie mamą kocham ponad wszystko 🙂

 • Justyna
  27 sierpnia 2014 at 22:11

  I jakie paradoksalne przy tym sformułowanie „mieć dziecko”. „posiadać dziecko”. Język polski bywa mało wdzięczny niestety w takich przypadkach.

 • Aga
  27 sierpnia 2014 at 22:21

  niomm.. nic dodać nic ująć

 • RedRose
  28 sierpnia 2014 at 10:16

  Czasem przychodzi dzień zmęczenia i złości, że ja też chcę w spokoju wypić kawę… A potem przychodzi moja kruszyna, woła „MAMA!!” daje buziaka i wiem, że kawa to nie wszystko. Wszystkim są te małe rączki na mojej szyi i te stópki wystawiane do pocałowania…Julia- to sens mojego istnienia.

 • Sara
  28 sierpnia 2014 at 14:56

  True story…
  I z upływem czasu ta miłość nie blaknie, nie traci koloru…

 • Nieznajoma
  28 sierpnia 2014 at 18:01

  Pięknie napisane. Miłość do dziecka to miłość bezgraniczna.

 • GiaModern
  29 sierpnia 2014 at 09:04

  :)) prawda….

 • aneta
  30 sierpnia 2014 at 08:40

  Popłakałam się tak mnie wzruszył ten tekst. Dziekuje

skomentuj

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki