Za co lubię Magdę G.


Ostatnio we wpisie z aplikacjami na iPhone napisałam, że pałam do Magdy Gessler i jej programu Kuchenne rewolucje niezwykle ciepłymi uczuciami.

Jestem alergiczką.

Moja alergia objawia się tym, że jak jem potrawy z dużą ilością dodatków, żywności przetworzonej lub konserwowanej albo sztucznie barwionej tudzież nieświeżej to narażam się na spuchnięcie i wizytę na izbie przyjęć.

Nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Poznałam wiele osób która na sztuczne dodatki do żywności reagują tak jak ja.

Oznacza to w praktyce, że z tras moich wycieczek odpadają – wszystkie śmierdzące fast foody typu McDonalds, BurgerKing, Pizza Hut, KFC oraz większość restauracji na polskiej scenie gastronomicznej.

Moją jedyną szansą jest jedzenie posiłków poza domem to wizyty w  naprawdę dobrych lokalach w których za świeżość i naturalność potraw szef kuchni odpowiada osobiście.

Kiedy patrzę jak Magda Gessler jeździ po Polsce i odkrywa najgorsze świństwa jakie podają gościom restauratorzy to lękam się jeść na mieście. Jednak w tym samym czasie kwitnie we mnie nadzieja, że w dobrym kierunku idą zmiany które promuje Pani Magda.

Pamiętam jak wracając z gór z Zachełmia zatrzymaliśmy się na krótki lunch w jednym z przydrożnych hoteli przed wjazdem na autostradę. Pomijając to, że śmierdziało tam starym żarciem to to co nam podali to była tablica Mendelejewa na talerzu i to wcale nie najświeższa.
Bałaam się to jeść więc nafaszerowałam się lekami antyhistaminowymi po kokardkę. Nie trzeba być Magdą Gessler, żeby zobaczyć beznadziejne jedzenie, które woła o zemstę za to co z nim zrobił kucharz.

A co zamówiłam?

Kiełbaskę na gorąco – jedną z tych „potraw” które znoszę w miarę dobrze.

Jadłam i myślałam o tym, że Magda Gessler dostałaby tu zawału o ile w ogóle by tam weszła.

Bardzo bym chciała, żeby jak największa ilość knajp, restauracji, klubików brała sobie do serca to jak ważne jest żeby podawać gościom jedzenie z czystej kuchni, świeże, nie mrożone, nie podlewane chemią, bez glutaminianu. Fajnie by było.

Mało jest takich miejsc, w których czuję, że bezpiecznie mogę zjeść, bo wszystko jest świeże i pyszne oraz naturalne, a szkoda, bo czasem fajnie jest wyjść z mężem na randkę albo jak wyjeżdżasz z rodziną na urlop to nie musieć się faszerować prochami.

Restauratorzy – oglądajcie Kuchenne Rewolucje!

Hafija

Nazywam się Agata. Hafija.pl to najlepszy mainstreamowy blog o karmieniu piersią.

6 komentarzy

 • Anonymous
  18 listopada 2013 at 08:38

  O witam w klubie, z tym że ja uczulona jeszcze jestem na chemię w kosmetykach:/ masakra:/ zwłaszcza że w branży kosmetycznej pracowałam.
  Ja to się śmieję, że alergia to taki mój hamulec naturalny przed tym co sztuczne i niezdrowe. Choć czasem utrudnia życie.
  Blogowa mama

 • mama na wygnaniu
  18 listopada 2013 at 11:21

  uwielbiam Gesslerkę! Niektorrzy mowia, ze lansuje sie na nazwisku meza i nie ma ona nic wpolnego z gastronomia, ale jaak sie ogladalo pierwsze kuchenne, to szacun!
  Jej walka o smak i naturalnosc posilkow najbardziej do mnie przemawiaja 🙂

 • Blueeny - Mamoholiczka
  18 listopada 2013 at 11:33

  Współczuję alergii, chociaż jak tak czasami popatrzę, co podają w pseudo restauracjach i hotelikach to jednak wybieram McDonald's jako bezpieczniejszą alternatywę w podróży. Zresztą raz na jakiś czas lubię BigMac'a 🙂
  A kaczka z musem truskawkowym z AleGlorii chodzi za mną oj chodzi… Uwielbiam!

 • Ciążowe Zachcianki
  18 listopada 2013 at 14:35

  Jedzenie poza domem zawsze wiąże się z ryzykiem. Problematyczne jest zwłaszcza jedzenie z dzieckiem. Niestety, czasem nie da się tego uniknąć. Ja często czytam opinie w internecie na temat danego lokalu gastronomicznego i tym się kieruję przy swoim wyborze. Jadąc pierwszy raz do danego miasta mam spisane restauracje (także te po drodze).

 • maniamamowania
  18 listopada 2013 at 20:56

  Masz rację, to co można zjeść "na mieście" niestety najczęściej jest nieświeże i nafaszerowane chemią.

 • Paulina Kwiatkowska
  22 listopada 2013 at 10:12

  Ja też rzadko jadam poza domem, jakoś nie jestem przekonana, jeśli już to jadam w sprawdzonych miejscach.

skomentuj

Polecam!

Bezpłatne tapety

Bezpłatne e-booki